Lewis Hamilton: világbajnoki karrier

Tartalomjegyzék:

Videó: Lewis Hamilton: világbajnoki karrier

Videó: Lewis Hamilton: The Story So Far | Rise of the Rookie presented by Aramco 2024, Lehet

Lewis Hamilton híres brit Forma-1-es versenyző. Most a Mercedes csapatában játszik, amellyel a pilóta 2013-ban írt alá szerződést. Lewis nem házas. Lewis Hamilton és Rihanna romantikus kapcsolatáról gyakran megjelentek pletykák a sajtóban, de maga a versenyző is többször kijelentette, hogy régóta ismeri a híres énekest, és csak barátok voltak.

Karrier kezdete

Lewis 1985-ben született. 11 évesen kezdett gokartozni, mint a legtöbb Forma-1-es pilóta. 2001-ben részt vett a Formula Renault téli sorozatában. Hamilton négy versenyt vezetett, és összesítésben az 5. helyen végzett, egyetlen érmet sem nyert.

Lewis Hamilton és Rihanna

Debütálás és bajnokság

2007-ben, első versenyén Hamilton bronzérmet szerzett. Mindenkit sokkolt a brit debütálása. De ez csak a kezdet volt. A Malajziai Nagydíjon Lewis Hamilton lett a második, majd ezüstérmet szerzett Bahreinben, Spanyolországban és Monacóban. A Forma-1 hatodik és hetedik szakasza lett "arany" a pilóta számára. Lewis először Kanadában, másodszor pedig az Egyesült Államokban lépett a legmagasabb lépcsőfokra. Továbbá Hamilton bronzérmet szerzett Franciaországban és Nagy-Britanniában. Ezt követően kudarc történt -9. hely az Európa Nagydíjon. A kudarc után Lewis Hamilton azonnal nyerni tudott – a Magyar Nagydíj meghozta a pilótának pályafutása harmadik aranyát.

Ezután három szakaszon keresztül a brit még egyszer sem tudott nyerni, csak egyszer szerezte meg a második helyet. Japánban Lewis Hamiltonnak sikerült ismét nyernie. A szezon 16. Nagydíja, amelyre Kínában került sor, katasztrófa volt a sportoló számára. A pilóta nem tudta befejezni a versenyt, és jelentősen megnehezítette magának a bajnoki címért való harcot. A szezon utolsó versenyén az egyik kanyarban leállt Hamilton autója. Végül a hetedik helyen végzett, ami megakadályozta abban, hogy debütáló szezonjában F1-bajnok legyen.

Lewis Hamilton

De a britnek nem kellett sokat várnia a címre. A következő szezonban meg tudta nyerni a Forma-1-et. Lewis az ausztráliai győzelem után az 5. helyen végzett Malajziában, Bahreinben a 13. lett. Ezt követően ismét a dobogóra állhatott fel. A versenyző a 3., 2. és 1. helyet szerezte meg Spanyolországban, Törökországban és Monacóban. Miután a kanadai Nagydíjon visszavonult, és a franciaországi szakaszokon a 10. helyet szerezte meg, Hamilton öt egymást követő versenyen 4 dobogós helyezést tudott nyerni, amelyek közül 2 arany volt. Lewis megszerezte utolsó győzelmét a bajnoki szezonban Kínában. 98 pontja lehetővé tette a brit számára, hogy megnyerje az összesített tabellát.

Második és harmadik bajnokság

A következő öt szezon nem sikerült Lewis Hamiltonnak. A szezont háromszor negyedikként és kétszer ötödikként zárta. Mindössze 5 szezon alatt a versenyző 13 győzelmet tudott aratni. 2014-ben Hamilton vissza tudta szerezni a Forma-1-es címet.

Az Ausztrál Nagydíjra Lewis nem tudott bejutnivégéig, de aztán zsinórban 4 győzelmet aratott. A hatodik szakaszon, amely Monacóban zajlott, Hamilton lett a második. Kanadában a szezonban másodszor nem sikerült befejeznie. Aztán ott volt az Osztrák Nagydíj, ahol Lewis Hamilton ezüstérmet szerzett. Újabb győzelmet arattak hazájukban, Nagy-Britanniában, ezt követte a 3 harmadik hely. Belgiumban a brit ismét elhagyta a pályát, de aztán 7-ből 6 szakaszt tudott nyerni. 384 ponttal Hamilton kétszeres Forma-1-es bajnok lett.

Lewis Hamilton Nagydíj

Egy évvel később sorozatban másodszor nyerte meg a Forma-1-et, 10 győzelemmel. Két szezon alatt a britnek csak egyszer nem sikerült dobogóra állnia, ha nem vesszük figyelembe azokat a versenyeket, amelyeken nem ért célba. Az előző szezonban a brit 10 szakaszt nyert, és a második lett a tabellán. Idén Lewis Hamilton a 2. helyen áll 4 szakasz után.