Jevgenyij Usztyugov biatlonista: életrajz és eredmények

Tartalomjegyzék:

Videó: Jevgenyij Usztyugov biatlonista: életrajz és eredmények

Videó: Евгений Романович Устюгов 2024, Március

Jevgenyij Usztyugov ma az egyik legfiatalabb és legígéretesebb sportoló. Egy percre sem áll meg, és továbbra is új magasságokat ér el sportkarrierjében. Emberek milliói ismerik és szeretik szerte a világon. Ő a kezdő biatlonisták bálványa!

Jevgenyij Usztyugov

Jevgenyij Usztyugov: életrajz, gyermekkor

A leendő biatlonista 1985-ben, június 4-én született Krasznojarszk csodálatos városában. Nyugodtan kijelenthető, hogy Zhenya már születése előtt megkapta a sporthoz szükséges képességeit. Hiszen szülei abban az időben meglehetősen híres sportolók voltak. Ezért, amikor két fiú született az Ustyugov családban, a szülők azonnal elkezdtek részt venni fizikai fejlődésükben. Usztyugov és testvére három éves koruktól naponta edzett velük. Idősebb korában a fiú aktívan részt vett a hegymászásban.

Eugene iskolai évei meglehetősen szórakoztatóak és változatosak voltak. Nagyon aktív gyerek volt. Egyetlen sportesemény sem valósult meg az ő részvétele nélkül.1997-ben az egyik versenyen látta őt biatlonedző, Viktor Ermakov felesége. Látva a fiúban a jó képességeket, meghívta, hogy próbálja ki magát ebben a téli sportban.

Jevgenyij Usztyugov biatlonista

Az út előre

Mit csinál Jevgenyij Usztyugov az érettségi után? Már egyértelműnek tűnt, hogy bekerül a Testnevelési Karra. De a sors akaratából a fiatalember ezt nem teszi meg. Ő pedig a Divnogorszki Olimpiai Tartalék Iskola tanulója lesz. Több éves tanulás után Zsenya úgy dönt, hogy az Erdőmérnöki Karon folytatja tanulmányait, amelyet 2010-ben sikerült kitüntetéssel elvégeznie.

Sportkezdés

Mikor lépett be a biatlon egy leendő sportoló életébe? Ustyugov Eugene edzése alatt részt vett a versenyen, amelyre 2005-ben Finnországban került sor. Az egyéni versenyeken részt vevő fiatalember a 12. helyet szerezte meg, az üldözési versenyeken a 36. helyet, a sprint során pedig a 42. helyet szerezte meg. Egy évvel később, miután javította sporttudását, Zhenya a világbajnokságra megy, amelyet ezúttal New Yorkban tartottak. Mindenki meglepetésére az üldözésben sikerült felállnia a dobogóra. Zsenya váltóban második, sprintben pedig negyedik lett. Ettől az évtől kezdődően a leendő bajnok karrierje lendületet vesz és gyorsan fejlődik.

biatlon ustyugov evgeny

Sportkarrier csillagszakaszai

Jevgenyij Usztyugov - biatlonista,magas eredményeket ért el. A sportoló következő fontos versenye a 2006-2007-es Európa Kupa. A sprint során Usztyugov a 12. helyet foglalja el, miközben mindössze 3 perccel marad el a győztestől. Az üldözőversenyben Zsenya már második lett. Itt 25 másodperce hiányzott a célba éréshez, annak ellenére, hogy egyetlen célt tévesztés választotta el a győzelemtől.

Amikor a kupa második szakasza elkezdődött, a fiatalembernek keményen kellett dolgoznia. Erőfeszítéseit a sprintversenyben elért 25. hely koronázta meg. Másfél perccel maradt el a győztestől, és mindössze 3 kihagyást hibázott. A következő sprintben Ustyugov az 50. helyet foglalja el, miközben közel 3 perccel lemarad fő riválisától. Ezek a kudarcok nem törték meg a fiatal biatlonost. Éppen ellenkezőleg, ez ösztönzést jelentett a gyümölcsözőbb munkára.

Evgeny Ustyugov életrajza

Utazz a világban

Sok versenyen és bajnokságon részt vett, Jevgenyinek elég sok időt kellett távol töltenie otthonától. A szeretteivel való kapcsolata azonban nem romlott meg. Ustyugov mindig érezte szülei és barátai támogatását. A Föld számos szegletét meglátogatva Zsenya sok új dolgot tanult, ami még több erőt adott a harchoz.

A világbajnokság, amelyet 2007-ben Bulgáriában rendeztek, kellemesen megörvendeztette Jevgenyij minden rajongóját. Itt a 20. helyet szerezte meg, és csak egy kihagyása volt, ellenfelétől a távolság pedig elérte a 2 perc 40 másodperc távolságot. Amikor a váltó lezajlott, a biatlonosnak a csapattal együtt az 5. helyet sikerült megszereznie, ami jelentősen növelte a kezdő lelkesedésétsportoló.

2007 telén Usztyugov hazaérkezik, hogy részt vegyen az „Izhevsk puska” elnevezésű versenyen. Ezúttal sikerült megszereznie a győztes második helyet. A különbség a fő versenytárshoz képest 39 másodperc volt.

Ezután Zsenya megy a norvég világbajnokságra. A sportolónak nem sikerül győztes címeket nyernie, de ennek ellenére erős ellenfélnek vallja magát, akit nem szabad alábecsülni.

Usztyugovot már 2008-ban rehabilitálták az orosz bajnokságon, megérdemelten szerzett ezüstérmet. Ezt követően sikerül megszereznie az első helyet az Európa Kupában. Aztán egyetlen hiba nélkül megnyerte a versenyt. A győzelem ezúttal zseniális volt!

Egy évvel később a sportoló részt vesz az oberhofi világbajnokságon. Az üldözőversenyben a hetedik, a sprintben pedig a 8. helyet sikerül elérnie.

Jevgenyij Usztyugov országos kedvenc

A XXI Olimpiai Játékok Jevgenyij debütáltak. Csak ott tudta magát erős résztvevőnek nyilatkozni. Bár elég komoly ellenfelek álltak vele szemben, a sprint során a 15. helyet foglalja el, az üldözési versenyben Zsenya az összesített listán a tizenötödik helyen végzett.

Olympiai aranyérem díszítette egy sportoló mellkasát február 21-én a tömegrajton. Erőfeszítésének és munkájának köszönhetően a biatlonos minden riválisát megkerüli, és rövid időn belül győztes célba ér. A játékok végén Jevgenyit a Barátság Rendjével tüntették ki.

2011 tavaszán Usztyugov S. Szlepcovával együtt átvette a tiszteletdíjatelső hely a World Team Challenge versenyen.

Jevgeny a mai napig aktívan edz és számos versenyen vesz részt. Legutóbb a sport tisztelt mestere címet kapta.

mit csinál evgeny ustyugov

Usztyugov magánélete

A sűrű munkaidő ellenére Jevgenyinek sikerült erős családot létrehoznia. Leendő feleségével rendszeres versenyeken találkozik. Alexandra Bondareva sportoló lesz Ustyugov választottja. Néhány évvel a találkozásuk után a fiatalok esküvőt játszanak. És már 2010-ben megszületik Jevgenyi lánya, Veronica. A biatlonos felesége úgy dönt, hogy befejezi sportkarrierjét, és a családi feladatoknak szenteli magát. Amikor a baba 3 éves volt, apa már sílécre tette. 2014 telén megszületett a második lánya, Evgenia. Igyekszik sok időt tölteni a családjával, és ezt nagyon jól teszi!