John Higgins: életrajz, tények az életből, fotók

Tartalomjegyzék:

Videó: John Higgins: életrajz, tények az életből, fotók

Videó: The Bigamist 1953 | Film-Noir, Rejtély | Ida Lupino, Edmund Gwenn, Joan Fontaine | Feliratok 2024, Lehet

A snooker egyik legfényesebb és leghíresebb képviselője John Higgins. A játékos életrajza a kisvárosban, Wishawban kezdődött, ahol 1975. május 18-án született. A skót nemzetközi licencet kapott, és 1992-ben profi játékos lett.

Egy másik, nem kevésbé kiemelkedő brit Ronnie O'Sullivannel együtt belépett a snooker, egyfajta biliárdjáték világelitjébe. Az első diadalra 1994-ben került sor, amikor a döntőben legyőzte Dave Haroldot. Ettől a pillanattól kezdve karrierje gyorsan fejlődni kezdett.

A skót "varázsló" karrierje

Karrierje első két szezonját John meglehetősen szerényen töltötte. Bejelentette magát a Grand Pri tornán, ahol szenzációsan megszerezte az első helyet. A híres játékos nem állt meg itt, és már a következő szezonban két British Open és International Open címet nyert. Ezek az eredmények lehetővé tették a skót számára, hogy megszerezze a 11. helyet a snooker világranglistán.

John Higgins

Az 1995-1996-os szezonban John Higgins továbbra is kiemelkedő játékot mutatott be. Trófeagyűjteménye még több címmel bővült: German Open,Nemzetközi nyílt. Negyeddöntős lett a világbajnokságon, és magabiztosan beállt az értékelés második sorába.

Az 1997/98-as szezon volt a skót pályafutása legsikeresebb szezonja. Higgins 8 ranglistaversenyen volt döntős. Most már csak a világbajnokság volt, ahol nem volt híres a nagy sikerekről. A körülmények szerencsés kombinációja dédelgetett álomhoz vezetheti a játékost. Ehhez Stephen Hendrynek a verseny első fordulójában veszíteni kellett, Johnnak pedig át kellett vennie a hőn áhított trófeát. Végül megbirkózott ezzel a feladattal, és megszerezte az első helyet a rangsorban.

Magasra emelkedés és gyors zuhanás

Az 1998/99-es szezonban John Higginsnek nem sikerült megvédenie a címét. A játékos azonban az első helyen maradt, köszönhetően több jelentős verseny megnyerésének: The Masters, China International, UK Snooker Championship.

A következő szezon sem volt kevésbé sikeres a mester pályafutásában. Az egyik tornán ő szerezte a legtöbb pontot meccsenként. Először a Nemzetek Kupáján, majd az Irish Masters versenyén jegyeztek 147 pontos maximális törést. Higgins számos további trófeát nyert a Welsh Openen és a Grand Prix-n.

A 2000/01-es szezonban John hanyatlásnak indult. Eleinte minden jól ment, és a brit bajnokság döntőjében legyőzte az eminens Mark Williamst. A Grand Prix-n azonban az esküvő miatt abbahagyta a részvételt. A Nemzetek Kupája versenyében kikapott Ronnie O'Sullivantől, és a harmadik helyre esett vissza a világranglistán.

A következő két szezonban nyújtott gyenge teljesítmény ellenére John Higginsnek sikerült a legjobb öt között maradniasnooker játékosok.

Magas képzettségi szint – a rangsor első sora

2005/06-ban a skót visszanyerte kiváló formáját. A Grand Prix-tornán meggyőző győzelmet aratott örök riválisa, Ronnie O'Sullivan felett. John ugyanakkor több rekordot is felállított: 4 századik sorozatot és 494 szerzett pontot.

john higgins snooker játékos

A brit bajnokság kevésbé volt sikeres Higgins számára. Az 1/8-döntőben kikapott ellenfelétől, Ken Dohertytől, de megnyerte a Wembley-tornát. A Málta Kupa versenyében egy játékos bejut a döntőbe, de vereséget szenved.

A Welsh Open versenyen egy tapaszt alt mester veszít az 1/8-as döntőben. A China Open versenye a skót számára Mark Williams elleni végső vereséggel zárul. A 2006-os világbajnokság egyik favoritja volt. Sok szakértő általános meglepetésére azonban a verseny első fordulójában kikapott Mark Selbytől. Ennek ellenére a snooker játékosnak, John Higginsnek sikerült visszaszereznie az első helyet a rangsorban.

Instabil játék, frusztráló rajongók

A skót "varázsló" rajongói ugyanolyan sikeres szereplést vártak tőle, mint az előző évadban. János azonban nem tetszett nekik, hanem csak csalódást okozott nekik. Bejutott az Észak-Írországi Trófeába, ahol a 16. fordulóban kikapott egy kínai játékostól. Ezt követően nem sikerült megvédenie a bajnoki címet a Grand Prix versenyen.

A brit bajnokságon Higgins a legmagasabb osztályt mutatta, és bejutott az elődöntőbe. A leendő győztes Péterrel szemben azonban alulmaradtEbdon. Aztán a tapaszt alt mester hanyatlásnak indult. A Welsh Open és a Málta Kupa első fordulójában bukott. A China Open tornán a skót bejutott az 1/4 döntőbe, ahol kikapott ellenfelétől és közeli kollégájától, Gramm Dotttól.

john higgins fotó

A rangos sheffieldi versenyen nem John Higgins volt a favorit. Ennek ellenére sikerült rehabilitálnia magát a szurkolók előtt, és újabb trófeát nyerni.

Világhír – az első komoly siker

1998-ban a skót világbajnokságon vett részt. Pályafutása során először jutott döntőbe, és elcsípte a győzelmet a fiatal és ígéretes Mark Selbytől. Az angol kvalifikálta magát, és magas színvonalú játékot mutatott be. Ellenfele azonban valódi ügyességet és győzni akarást mutatott. Ennek eredményeként a "varázsló" sikert ünnepelt.

Az első bajnok 1998-ban, mindössze 23 évesen lett, megelőzve ebben a mutatóban két zseniális játékost, Williamst és O'Sullivant. 9 év után megnyerte a második világbajnoki trófeát.

MBE John Higgins

2007-ben a "Briti Birodalom Rendjének tagja" megtisztelő cím birtokosa, John Higgins interjújában bevallotta, hogy ez az esemény a gyermek születése után az egyik legfontosabb esemény lett életében. A következő szezon nem volt kevésbé sikeres egy tapaszt alt játékos számára. A Grand Prix verseny győztese lett és megszerezte harmadik bajnoki címét. A snookeresek ranglistáján a 4. helyet szerezte meg, egy évvel később pedig a vezető lett.

Vesztegetési vádak

2010 áprilisában egy skót játékos részt vett egy üzleti találkozón a menedzserével. Egy befolyásos üzletember azt javasolta, hogy Higgins és Mooney snooker-mérkőzéssorozatot rendezzenek szerződéses alapon.

Akkor a háromszoros világbajnoki cím tulajdonosa úgy döntött, hogy elfogad egy csábító ajánlatot, és fix meccset tart. Ennek eredményeként Johnnak több keretben is engedni kellett. A kenőpénz teljes összege körülbelül 400 000 dollár volt.

Higginst belső vizsgálatot követően felfüggesztették a snooker versenyből. A tapaszt alt skót mindazonáltal úgy döntött, hogy tagadja a vádakat, mondván, hogy egész profi pályafutása során szándékosan egyszer sem hagyott ki.

A független bíróság döntése értelmében a játékos pénzbüntetést és hat hónapos eltiltást kapott, menedzserét pedig életfogytiglani eltiltották a snookertől.

Vissza a játékhoz

A felfüggesztés után John több tornát nyert. Közülük kettő a legrangosabb: a brit bajnokság és a világbajnokság. A skót továbbra is magas szintű snooker játékot mutatott be. John Higginsnek, akinek életrajza közvetlen bizonyítéka tehetségének, az ETPC-5-ben is "sikerült" nyerni. Az ETPC-6 nem volt olyan sikeres számára. Bejutott a döntőbe, de kikapott a jövőbeli bajnok Michael Holttól.

A brit bajnokságot John magas szinten tartotta, és a döntőben Mark Williamsszel találkozott. A találkozó során a játékos 2:7-es és 5:9-es eredménnyel alulmaradt. A legkeményebb küzdelemben azonbanHigginsnek sikerült nyernie. Ez a cím a harmadik volt pályafutása során.

john higgins életrajza

A februári Welsh Openen bejutott a döntőbe, és újabb trófeát kapott, 9:6-ra verve Stephen Maguire-t. A következő hónapban a skót a Hainan Classicon is diadalmaskodott.

Élet a snookeren kívül

Még a négyszeres világbajnoknak, John Higginsnek is joga van a magánélethez. 2000-ben hivatalos házasságot kötött szeretett Denise-szel. Az évek során három gyermekük született: lány Claudia, fiúk Oliver és Pierce. Emellett mindig igyekszik ellátogatni kedvenc Celtic csapatának futballmeccseire.

négyszeres világbajnok, John Higgins

2006-ban, miután elveszítette a Málta Kupa döntőjét, Johnt extrém ittasság miatt kidobták a gépből. A következő tornára és a Crucible világhírére készülve azonban a játékosnak sikerült abbahagynia az alkoholfogyasztást.

2011-ben Higginsnek nagy tragédiája volt. Édesapja rákban h alt meg. Szinte mindig elkísérte fiát az összes világversenyre.

Első hely a rangsorban, győzelem a brit bajnokságban

Az éves brit tornán a skót a döntőben Mark Williamsszel találkozott. John Higgins (az alábbi képen) elhatározta, hogy nyer.

A mindent eldöntő meccsen a walesi játékos alacsony szintű játékot mutatott be. Az elődöntőben jellemet és győzni akarást mutatott. A döntő azonban rendkívül sikertelen volt számára. Az összpontszám 9-5 volt, amikor a skót megfordította a pályát, és 22 trófeát nyert profi játékos karrierje során. Ő az egyik legnagyobb, aki több mint kétszer nyerte meg az Egyesült Királyság bajnokságát.

John Higgins továbbra is tehetséges játékkal örvendezteti meg rajongóit. Az enyhe hanyatlás ellenére továbbra is magas szintű tudásról tesz tanúbizonyságot. Jelenleg a világranglista 6. sorában áll. A Wishaw skót "varázslója" örökre belépett a népszerű játék történetébe.