Tartalomjegyzék:

Videó: Stanislas Wawrinka az egyik legjobb svájci teniszező

Videó: Происхождение ариев | От кого произошли индоевропейцы? 2024, Április
Anonim

Stanislas Wawrinka professzionális svájci teniszező. Stannek három Grand Slam-tornát sikerült megnyernie pályafutása során.

Karrier kezdete

Stanislas Wawrinka hat évesen kezdett teniszezni. Már tizenöt évesen abbahagyta a tanulmányaira való odafigyelést, és erre a sportra koncentrált. Tizennégy évesen megtartotta első hivatalos versenyét. A svájciak bemutatkoztak a juniorok nemzetközi kihívójában.

wawrinka stanislas

2003-ban Wawrinka megnyerte a junior francia nyílt bajnokságot. Ez mindössze egy évvel profi karrierje kezdete után történt. Ugyanezen év nyár közepén debütált felnőtt szinten. Első meccsét Jean-Rene Lisnar ellen játszotta, ami vereséggel végződött.

Első trófeák

2004-ben Stanislas Wawrinka debütált a Davis-kupán, amely után a svájciak tornát nyertek Barcelonában és hazai pályán Genfben. Stan 2005-ben bekerült a professzionális teniszranglista legjobb 100 közé, miután bejutott az ATP negyeddöntőjébe Barcelonában.

Első győzelem az ATP-torna döntőjében2006-ban történt Umagban, ahol Stanislas a döntőbe vezető úton legyőzte Martićot, Cilicet, del Potrót és Volandrit. A szerb Novak Djokovic lett a svájciak riválisa a mindent eldöntő meccsen. Az első szettben 6-6 volt az állás, Novak sérülés miatt nem lépett tie-breakre.

Grand Slam

A Wawrinka 2013-as szezonja továbbra is az egyik legjobbnak tekinthető. Az év elején a csennai tornát párosban tudta megnyerni. Az Australian Openen Sten kikapott Djokovictól. Ezt követően Wawrinka több ATP-versenyen is részt vett, ahol egyszer bejutott a döntőbe.

Az Oeirasban Stanislas két év óta elnyerte első egyéni trófeáját. A madridi ATP-n a svájci a mindent eldöntő meccsen kikapott Rafael Nad altól. Rafa volt az, aki Stanislas buktatójává vált a francia nyílt teniszbajnokságon.

Wimbledonban Stan nem tudott megfelelő szintű játékot mutatni, és korai szakaszban véget vetett. Stanislas jó formában közelítette meg az utolsó Grand Slam-tornát, és egy lépéssel megállt az utolsó meccstől.

stanislas wawrinka tenisz

2014 januárjában Stan megnyerte az első Grand Slam-bajnokságot. Ezen a tornán megtörte Novak Djokovic és Rafael Nadal ellenállását. Wawrinka számára egyébként a Nadal felett aratott győzelem volt az első a sportolók tizenhárom találkozója során.

Egy évvel később Stanislas megnyerte második Grand Slam-bajnoki címét. Ők lettek a French Open. Az ausztrál bajnokság után lezajlott katasztrofális kemény meccsek után Wawrinka felkészült az agyagverseny főrajtjára és legyőzteNovak Djokovic. A szerbnek ez volt az egyetlen veresége a nagy versenyeken 2015-ben.

A harmadik és eddig utolsó Grand Slam-győzelem 2016 őszén aratta, amikor Stanislas megnyerte az American Opent. A döntőben ismét Novak Djokovicot győzték le, aki akkoriban az első sort fogl alta el a világ legjobb teniszezőinek rangsorában. Miután az első játszmát tie-breakben elveszítette, Stanislas megnyerte a következő hármat.

wawrinka stanislas értékelése

Idén Wawrinka még egyetlen nagy Grand Slam-tornát sem nyert meg. Ráadásul, bár Stan a döntőig jutott a Roland Garroson, csak az árnyéka volt az egész verseny alatt.

Rangsorolási pozíciók

Jelenleg Stanislas Wawrinka a harmadik helyen áll a profi teniszezők rangsorában. A spanyol Nadal körülbelül 1000 ponttal van lemaradva a második helyről, és több mint 3000 pont a brit Andy Murray mögött.

Az elmúlt három szezonban Stanislas a negyedik helyen zárta az évet. Legjobb helyezése a harmadik pozíció volt, amelyet több hétig tartott 2014 januárjában.