Videó: Dina Averina az orosz ritmikus gimnasztika csapat új sztárja

Videó: Pigniczki Fanni Rhythmic Gymnastics Olympian 2024, Lehet

Averina Dina Alekseevna testvérével, Arinával együtt az orosz ritmikus gimnasztika csapat új sztárjai. A lány 1998 augusztusában született. Nemzetközi szintű sportmester.

Dina és Arina Averina

Dina családja és gyermekkora

Dina Averina a Nyizsnyij Novgorod régióból származik. A lány apja Alekszej Averin futballista. A sportoló édesanyja, Oksana Averina korábban is tornászott. Dinának és Arinának van egy nővére, Polina is, aki az orosz ritmikus gimnasztika csapat tagja volt. Arina és Dina Averin első edzője Irina Belova volt. A mentor szerint mindkét lány gyerekkora óta igényes volt önmagára és nagyon szorgalmas volt.

12 éves koráig mindkét nővérnek növekedési problémái voltak. Ez arra kényszerítette az edzőt, hogy elküldje a növendékeket egy teljes vizsgálatra, beleértve az ujjak csontjainak és phalangusainak elemzését. Patológiát nem azonosítottak, azonban az orvosok azt tanácsolták, hogy módosítsák az étrendet, és javasolták a terhelés megváltoztatását. Hamarosan a lányok utolérhették társaikat magasságban.

Karrier kezdete

Dina Averina 13 évesen kezdte profi sportkarrierjét. Ekkor lett belőleaz orosz válogatott novogorszki bázisán edz. A lányt a Young Gymnast versenyen vették észre, és Vera Shatalina edző meghívta a nővéreket a helyére. 2014-ben Dina a moszkvai ritmikus gimnasztika bajnokság győztese lett. A következő versenyen, 2014-ben Izraelben, a lány a második, az első helyezést pedig húga, Arina kapja.

Irina Viner edzővel

A lisszaboni világbajnokságon Dina Averina két bronzérmet nyer az összetettben és a szalagos számban. Ezen kívül a buzogányversenyen ezüstéremmel jutalmazzák. Ugyanebben az évben az orosz bajnokságon a tornász bronzot kapott a szalaggal nyújtott teljesítményéért és ezüstöt egy karikás számért. Aztán sok bronz-, ezüst- és aranyérmet szereztek különböző klub- és nemzetközi versenyeken.

Abszolút győzelem

Tavaly Dina részt vett az orosz bajnokságon, és aranyérmet nyert az összetettben. Ez az eredmény tette a sportolót Oroszország abszolút bajnokává 2017-ben.

Ugyanebben az évben Dina Averina részt vesz a Thiers Grand Prix-ben, és 4 aranyérmet nyer. 2017 díjnyertes év volt. Az Európa-bajnokságon Dina Averina háromszoros Európa-bajnok lesz, 3 aranyérmet nyert: csapatban összetettben, szalaggal és karikával végzett gyakorlatban. A nővéreket az orosz válogatott vezetőinek hívják.

És 2018-ban Dina abszolút világbajnok lesz, miután 5 aranyérmet nyert!