Dávid Beljavszkij sportoló életrajza

Tartalomjegyzék:

Videó: Dávid Beljavszkij sportoló életrajza

Videó: Szekundáns volt Rapport Richárd 2024, Lehet

David Beljavszkij orosz tornász, aki részt vett az olimpián. 2016-ban sikerült ezüstérmet szereznie a csapatbajnokságban. A sportoló bronzérmet is kapott az egyenetlen rudakon végzett gyakorlatokért. Bronzot és egyenetlen lécet nyert az Európa-bajnokságon. 2015-ben megnyerte a bakui Európa Játékokat.

Dávid Beljavszkij életrajza

David az udmurtiai Votkinszk városában született 1992. február 23-án. Gyermekkorától kezdve a fiú nagyon aktív gyermekként nőtt fel, nyugtalan volt. Ráadásul szokatlanul rugalmas volt. Nagyon könnyedén tudott hasításokat, hidakat és más egyszerű gyakorlatokat végezni.

David Belyavsky

Dávidot nagymamája, Ljudmila Viktorovna nevelte fel. Egy időben sportolni is kezdett, talán a géneken keresztül öröklődött unokájára az életforma iránti szeretet. Ha a hétköznapi nagymamák különféle TV-műsorokat néznek a tévében, akkor David nagymamája csak a sportcsatornákat szerette, főleg a gimnasztikát. És ő vele együtt nagy örömmel nézte a tornászokat. Neki vannak.példa volt, szinte varázslók. David nagy rajongója volt Alekszej Nemovnak.

Korai évek

A második osztályban tanult David Beljavszkij jelentkezett gimnasztikára. De körülbelül egy hónapig iskolába járt. Nem hagyta el, mert nem érdekelte. Egyszerűen a tanára szerint mindent tudott, amit a szekcióban megtaníthatnak. Azt tanácsolta a fiúnak, hogy menjen sportiskolába. A nagymama meghallgatta a tanácsot, és elvitte Davidet a Votkinsk „Znamya” sport ifjúsági iskolába. Ott Szergej Zakirov lett az edzője. Ezt követően David nem szórakozásként, hanem hivatásként kezdte tekinteni a gimnasztikára. Napokig eltűnt az edzésen, kora reggeltől késő estig. Egyenrangú volt osztálytársaival, de az edző a legjobbat akarta megtalálni tanítványai között.

David belyavsky tornász

David Beljavszkijnak voltak a legjobb tulajdonságai egy sportolóhoz: nagy vágy, hogy elérje céljait, törekedjen a legjobb eredményekre.

Költözés Jekatyerinburgba

Amikor a fiú körülbelül tizenkét éves volt, a híres edző, Peter Kitaysky vette észre Jekatyerinburg városából. Tizennégy éves korában odaköltözött, és belépett az olimpiai tartalék iskolájába. Ez volt a lendület a nagy győzelmekhez. Davidnek nagyon nehéz volt elköltöznie, nagyon hiányoztak az otthona és a barátai, de megértette, hogy ez szükséges a karrier növekedéséhez. Peter Kitaysky emlékszik rá, hogy a fiú eleinte nagyon félénk volt, sőt túl szerény.

A vele tanuló gyerekek megpróbáltak segíteniDavid alkalmazkodik a helyi körülményekhez, hogy könnyebben elviselje az otthontól való elszakadást. De mivel Beljavszkijnak nagyon tetszett, amit csinál, és ebben voltak sikerek is, ez segített neki. Szinte mindig a győzelmet tűzte ki célul, és többnyire sikerült is.

David belyavsky torna

2008-ban nyilatkozott, ezüstérmes lett a művészi gimnasztikában Svájcban, ekkor volt az orosz junior válogatott tagja. A csapatot Garibov Emin, Belyavsky David, Pakhomenko Igor, Matvey Petrov és Ignatenkov Kirill alkotta, 263 pontot szereztek. Jó eredményt értek el a keresztlécnél, a lónál, a gyűrűknél, a rudaknál és a boltozatnál is. Az ugrásban David ezüstérmet is szerzett.

2009-ben David négyszeres bajnok lett a finnországi tamperei Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Az első helyet szerezte meg a többes versenyben talajgyakorlatokban és gyűrűkben.

Amikor Japánban művészi gimnasztika versenyeket rendeztek, David Belyavsky aranyat nyert az ugrásért, ezüstöt a vízszintes lécért, és bronzot a lótoronyért. Az összetettben azonban többször hibázott a gyűrűkön végzett gyakorlatok során, így a negyedik helyet szerezte meg.

orosz bajnokság

A boltozatban ezüstérmet kapott az orosz bajnokságon, majd bekerült az orosz válogatottba a birminghami Európa-bajnokságon. De a természeti jelenségek miatt nem tudtak kirepülni és részt venni a versenyen.

David belyavsky életrajza

Az Oroszország-kupán, amelyet ben rendeztek megCseljabinszk városa, David öt lövedéken jutott be a döntőbe. Amikor mindenes döntő volt, ő volt az élen, de aztán a negyedik lett, ugyanis lóra esett, mert rosszul tette fel a kezét. De sikerült aranyat szereznie a padlógyakorlatokban, megelőzve Európa legjobb tornászát, Anton Golotsutskovot, de az ugrásban a második lett. Így David Belyavsky tornász csatlakozott a világbajnokságra, ahol Oroszország a hatodik helyet szerezte meg.

A 2009-es londoni olimpián David a hatodik helyet szerezte meg a csapatbajnokságban, az ötödik helyet a bajnokság összesítésében és a hetedik helyet lóháton. Ezt az érdemet a sportoló akkor kapta meg, amikor a csapat tagja volt.

Az orosz válogatott keretein belül a tornász Beljavszkij ezüstérmet kapott a Rio de Janeiróban megrendezett olimpián a csapatversenyben, és bronzot az egyenetlen rudakon végzett gyakorlatokért. Ráadásul a sportolónak még sok kitüntetése van a malacperselyében. Az Orosz Föderáció Elnökének érdemoklevelét is megkapta a 2013-ban Kazanyban megrendezett XXVII. Nyári VilágUniversiade sportban elért eredményeiért.