Tartalomjegyzék:

Videó: A szépség megmenti a világot! Hogyan keletkezett és fejlődött a Miss Moszkva verseny?

Videó: Horizont: Tiltott Nyugat (A film) 2024, Április

A szépségversenyek ugyanúgy a közélet részévé váltak, mint a sportolimpia. A világ minden tájáról származó szépségek versenyeznek minden évben a "Legszebb nő" címért országukban, városukban vagy univerzumukban. Oroszország fővárosa, Moszkva is évente választja a szépséget a Miss Moscow versenyen. Ezt az eseményt pedig mindig különleges hangulat jellemzi, és a főváros kulturális életének egyik fő eseményévé válik. Mai cikkünkből megtudhatja, hogyan született meg a verseny és a legkiemelkedőbb résztvevők.

Az első szépségverseny Moszkvában

Meg kell jegyezni, hogy a Miss Moszkva verseny az 1980-as évek végén jelent meg. Pontosabban 1988-ban, csak most akkoriban csak "Moszkva szépségének" hívták. A Szovjetunió összeomlásával azonban változások következtek be. A verseny pedig, mint sok tévéműsor, hirtelen eltűnt a nézők szeme elől. Csak1993-ban elhatározták, hogy felelevenítik a főváros szépségének megválasztásának dicső hagyományát. S bár a név némileg változott, a verseny lényege érintetlen maradt. A képen az 1994-es verseny győztese látható.

Miss Moszkva 1994

1994 januárjában rendezték meg az első, rövid kihagyás utáni Miss Moszkva versenyt. A nyertesnek ígért nyeremény a Moskvich autó volt. A 90-es évek közepén egy ilyen ajándékot nagyon reprezentatívnak tekintettek. Az első verseny zsűrijét a híres divattervező, Valentin Judaskin, a lengyelországi szépségverseny elnöke és más prominens személyek alkották.

A modellek toborzásáról szóló hirdetmény megjelenése után több mint 2000 lány érkezett a verseny castingjára. A verseny nemcsak a moszkvaiak, hanem a moszkvai régió lakosai körében is nagy érdeklődést váltott ki.

Ekaterina Shidlovskaya, egy diplomata lánya lett Moszkva szépsége. A lány akkor még csak 17 éves volt.

A "Moszkva szépsége" verseny első nyertese

1988-ban a „Moszkva szépsége” vagy más szóval „Miss Moszkva” versenyen Masha Kalinina első helyezést ért el. Így a fővárosi szépségverseny legelső nyerteseként vonulva be a történelembe.

Mária Kalinina

A győzelme után azonban Maria nem lett népszerű modell, hiába dolgozott külföldön. A forgatás, a műsorok és egyebek elcsábították, de nem hoztak szédítő sikert. Ma a modell az Egyesült Államokban él, ahová sok évvel ezelőtt költözött. Érdekelnek a spirituális gyakorlatok,egészséges életmódot folytat, és időszakonként interjúkat ad azoknak a kiadványoknak, amelyek úgy döntöttek, hogy megtalálják az első nagyvárosi szépséget. Nem is olyan régen Mása megnyitotta jógastúdióját Amerikában, ahol tanár és mentor.

Részvevőkre vonatkozó követelmények

Mint minden más versenyen, a szépségversenyen is különleges követelmények vonatkoznak a résztvevőkre. Érdekes tény, hogy az első Miss Moszkva versenyeket a lányok hat hónapos edzése után rendezték meg. Ez magában fogl alta a koreográfiát, a színészetet, a medencelátogatást és a divatbemutatók próbáit.

Ahhoz, hogy egy lány legalább potenciális résztvevőnek számítson, rendelkeznie kell a dédelgetett 90-60-90 paraméterekkel, és legalább 1,7 m magasnak kell lennie, valamint az arcra is figyelni kell. A lányok arcvonásai változhatnak, de általában megfelelő formájúnak kell lenniük. A műfaj klasszikusai: nagy szemek, kicsi orr, telt ajkak és magas arccsontok.

A résztvevők életkora 15 és 25 év között. Sokak számára ez a pont nem tűnt egészen objektívnek, mert óriási a különbség a 15 éves fiatal lányok és a 25 éves felnőtt lányok között. Egyes kritikusok szerint a résztvevők életkorát legalább 18 éves kortól emelni kellett. Ezt a tényt figyelembe véve a verseny szervezői úgy döntöttek, hogy változtatásokat hajtanak végre, és egy speciális „Fiatal Miss Moszkva” címet adnak hozzá.

Moszkva szépsége

A főcímen kívül sok felirat is szerepel a versenyben. Például „Vice-Miss 1”, „Vice-Miss 2”, „Miss Charm” stb. Összességében a mai napig a verseny tartalmazzakörülbelül húsz cím.

A "Ház-2" résztvevője

A „Miss Moscow-2012” verseny egyik résztvevője a „Dom-2” televíziós projekt népszerű résztvevője lett, Marina Afrikantova. Egy csinos szőke 4 éve jött a projektbe, és nagyon megkedvelte a tévés srácokat. A homlokon a szépség kijelentette, hogy részt vett a versenyen, de megkapta a "Moszkva harmadik alelnöke" címet. Marina Afrikantova nem hagyta fel a modellvállalkozást, és többször vett részt szépségversenyeken, ahol díjakat nyert.

Marina Afrikantova

Idén a Miss Moszkva versenyt az újévi ünnepek előestéjén rendezik meg. A lányok most keményen dolgoznak erre az eseményre és edzésre, hogy lenyűgözzék a zsűrit.