Videó: Legutóbbi világrekordok a sportban

Videó: Libabőrös magyar győzelmek az olimpiákon🥇 2024, Lehet

Kevesen vannak, akik közömbösek a sport iránt. A túlnyomó többség nem csak a focimeccseket, az olimpiát nézi, hanem buzgón szurkol kedvenc csapatának. Kevesen tudnak azonban a rekordokról, amelyek gyakran töretlenek maradnak.

megdöntetlen világrekordok a sportban

A sport keletkezésének története

A testnevelésnek ősi gyökerei vannak. A sport első említését a korszakunk előtti ókori államokban találjuk. A versenyek rituáléként zajlottak, és a jövőbeni olimpiai játékok alapjává váltak. Ezen sportágak listája a következőket tartalmazza:

Világrekordok a sportban

A testi kultúra egy idő után egyszerű szórakozásból komoly, nagyiparrá született újjá. A sport nem csak az ellenféllel való küzdelem, hanem a saját erő próbája is a nehézségek és akadályok elleni küzdelemben. Néha ezta harc örök nyomot hagy az egész világ történelmében. Ezt a lenyomatot a rekordok felállítása fejezi ki, amelyek ismét bizonyítják az emberi szellem legyőzhetetlen erejét.

sport világrekordok

Az alábbiakban bemutatjuk a sportág leghíresebb világrekordjainak listáját:

• 1988. július 9-én Gabriela Reinsch felállította a világcsúcsot 76,80 méteres diszkoszvetésével.
  • Wayne Gretzky. Állítsd fel az egy szezonban dobott gólok rekordját 92.
  • 1986. november 2-án egy igazán korszakalkotó küzdelem zajlott, amely után Mike Tyson lett a legfiatalabb nehézsúlyú világbajnok. Az akkori bokszoló még 23 éves sem volt.
  • Natalia Lisovskaya lett a súlylökés világbajnoka 1987-ben, amikor 22,63 méterrel meglökte.

A rekordok nem törtek meg

Egyes rekordok nem maradnak sokáig töretlenek. Vannak azonban olyan emberek, akiknek sikerült olyan eredményeket elérniük, amelyek hosszú ideig, és talán örökké is a legjobbak maradnak. Megdöntetlen világrekordok a sportágban, amelyeket senkinek sem sikerült megdönteni:

• 1986. augusztus 30-án került sor az atlétikai Európa-bajnokságra, amelyen a szovjet atléta, Jurij Szedik kalapácsvető 86 méter 74 centiméteres távolságból indította el.
  • Az 1988-as szöuli olimpián Florence Griffin-Joyner lett a női 100 és 200 méteres bajnok. Megdönthetetlen rekordot állított fel, 10,49 másodpercet. Ráadásul a sportoló a 200 méteres versenyben lett a győztes, amirekord 21,34 másodperc alatt futott.
  • Az amerikai Michael McCastle tartja a napi legtöbb húzódzkodás új világrekordját. A sportoló 24 óra alatt 5804-szer húzta fel magát.
  • Yarmila Kratohviliva beállította a futás abszolút rekordját a női világbajnokságon 800 méteren. 1983-ban mindössze 1,53 perc alatt sikerült lefutnia a versenyt. Ana Fidelia Quirog megpróbálta megközelíteni rekordját - 1:54:44 és Pamela Jelimo - 1:54:01.
  • A női magasugrásban a bolgár Stefka Kostadinova az osztatlan teljesítménye. A sportoló 1987-ben 2,09 méter magasra ugrott. Voltak versenyzők, akik megpróbálták megdönteni a bolgár sportoló rekordját. Blanka Vlašić, Kaisa Bergvist és Anna Chicherova kihívta a rekorder tulajdonosát, de sikertelenül.

korcsolya

A gyorskorcsolya világrekordjai is nyomot hagytak a sportversenyek történetében. Ennek a tudományágnak a fő célja egy bizonyos távolság leküzdése korcsolyán, gyorsabban, mint az ellenfél. A jelenlegi szabályok szerint ez a távolság egy ördögi kör. Az a sportoló lesz a verseny győztese, aki gyorsabban futja a pályát, mint a többiek.

gyorskorcsolya világrekordja

A 19. század közepe óta a korcsolyázás széles körben elterjedt. E sportág fejlődésében kulcsszerepet játszottak a versenyek, amelyeket 1805-ben rendeztek Hollandia tartományban - Frieslandban. Ezek a versenyek felépítésük szerint voltakmodern gyorskorcsolya-mérkőzések prototípusa.

Az első hivatalosan rögzített versenyeket azonban 1863-ban Nagy-Britanniában rendezték. Azóta Nagy-Britannia a gyorskorcsolya egyik szervezőjének számít. A világon elsőként Nagy-Britannia adott otthont nemzeti bajnokságnak, amelyre 1879-ben került sor. Hosszú története során ez a sportág rekordjaival a világbajnokokat tudta megszerezni:

• Pavel Kulizhnikov az abszolút rekorder. 500 métert 33,98 másodperc alatt ment 52,94 km/h sebességgel.
  • A kanadai Jeremy Wotherspoon 500 métert 68,31 másodperc alatt futott 52,70 km/h-val.
  • Az amerikai Shani Davis 1000 métert futott 1:06.42 alatt 54.20 km/h-val.

Orosz sportolók sporteredményei

világrekordok az oroszországi sportágban

Világrekordok felállítása a sportban és Oroszországban. Sportolóink gyakran értek el olyan eredményeket, hogy bekerültek a Guinness Rekordok Könyvébe. Ebbe a kategóriába a következő kiemelkedő személyiségek tartoznak:

• Rodnina Irina Konsztantyinovna híres szovjet műkorcsolyázó, aki egész sportpályafutása során egyetlen versenyen sem veszített.
  • Sergej Bubka - szovjet sportoló. 6,15 méteres ugrása abszolút világcsúcs lett.
  • Elena Iszinbajeva. Orosz sportoló, sportoló. 2008-ban Pekingben 5,05 méteres magasságot sikerült leküzdenie. Sportolása során körülbelül 30 rekordot döntött.
  • Tatyana Liszenko. Orosz sportoló, sportoló. 2012-ben az olimpiánlondoni játékok rekordot döntöttek kalapácsvetésben. Az első kísérletre sikerült egy lövedéket 77,56 méter távolságra elindítania. Egy évvel később új rekordot állított fel, 78,80 métert.